Že se prsteny vyrábí z různých materiálů, jako je třeba stříbro, zlato, či bižuterní kov ví určitě každý fanda šperků. Na českém trhu se ale stále více objevují také levné prsteny z chirurgické oceli. A proč se vyrábí šperky také právě z chirurgické oceli? Ocelové šperky totiž vynikají svou čistotou, zdravotní nezávadností, leskem a také tvrdostí. Prsteny z chirurgické oceli nabývají na oblíbenosti hlavně u mladších generací, a to nejen kvůli piercingům, které jsou vyráběny z důvodu nezávadnosti právě z chirurgické oceli. Poslední dobou se chirurgická ocel začíná líbit i starším generacím, které znaly jen zlato a stříbro. Zjišťují, že kvalitou, údržbou a krásou jsou na tom stejně, ba i lépe než klasické drahé kovy. Levné šperky z chirurgické oceli tak získali své místo na trhu.
Aktuální akční ceny a levné prsteny, šperky, náramky a náušnice.
Srovnání bižuterie se šperky z chirurgické oceli
Jak všichni víme, bižuterie je mezi mladými dívkami a ženami velmi oblíbená hlavně kvůli ceně. Šperky vyráběné z levných a nekvalitních kovů ale nejsou úplně vhodné. Bižuterie vydrží pár nošení, než se ošoupe, nebo zreaguje např. s potem a šperk se tak znehodnotí. Nehledě na to, že jednotlivé části opadávají. Z hlediska zdravotního také nejsou úplně nejlepší a někdy i obarvují kůži, což je nepříjemný vedlejší efekt, který žádná z žen rozhodně nechce, když si vezme šperk na zkrášlení… Když se nad tím zamyslíme hlouběji, tak je logicky lepší si trošičku (u chirurgické oceli opravdu trošičku) připlatit a získat tak kvalitní ocelový šperk, který Vám vydrží déle, než pár týdnů – vlastně do té doby, dokud ho nezničíte. A když chcete ještě hezčí šperk, tak si vyberte rovnou mezi šperky z chirurgické oceli.
Jak se o šperky z chirurgické oceli starat?
Starání se o ocelové šperky z chirurgické oceli je velmi jednoduché – žádná speciální péče není nutná. Je ale potřeba si dát na jednu věc pozor! Pořád se jedná o kamínky vsazené do šperku. A pokud chcete, aby Vám šperk s kamínky vydržel věčnost, musíte se vyvarovat vystavování šperku mýdlům, saponátům a čistícím prostředkům, manuální práci atp. Protože tyto věci zapříčiňují vypadávání kamínků, a to rozhodně nechceme. Např. ocelové prsteny (s kameny) bývají náchylné už při ťuknutí o stůl či bar – kamínek pak může velmi lehce vypadnout. Další věcí je samozřejmě zasazení kamenu do ohebného (ne tak tvrdého) kovu, který když zapracuje, nebo se trochu ohne, tak kamínek prostě vypudí, to se nás ale netýká, protože kameny na špercích z chirurgické oceli jsou tak tvrdé, že nějaké pracování a ohýbání neexistuje.